Kredi kartı kullanıcıları ödemeleri ve yeni yapacak harcamaları için hesap kesim tarihi ve saatini takip etmek istiyor .Yeni bir harcama yaparken ödemeyi bir sonraki hesap kesim tarihine denk getirmek için kredi Kartı Hesap Kesim Saati Kaçtır sorusunun yanıtını arıyor.

Kredi Kartlarının Hesap Kesim Tarihi

Kredi kartını çıkarttırırken bankalar kullanıcılarına hesap kesim tarihini belirlemelerini istiyor. Banka müşterileri gelir tarihlerine göre hesap kesim tarihlerini belirtiyor ve ekstre döneminde ay içindeki harcamaları ekstrelerine yansıyor.

Hesap Kesiminde Tarih ve Saat Önemli!

Kart kullanıcıları ekstre dönemindeki borcu ödeyip yeni yapacakları alışverişi sonraki ekstre döneminde ödemek istiyor. Bu şekilde ödemelerini ve gelirlerini ayarlıyor. Ancak bankalardan gelen ekstrelerdeki hesap kesim tarihleri zaman zaman müşterilerini yanıltabiliyor. Kredi kartı kullanıcıları banka tarafından belirtilen hesap kesim tarihi içerisinde yapılan harcamaları bir sonraki ekstre döneminde görmeyi beklerken aynı ayın hesap kesiminde görebiliyor. Bu da banka müşterilerini zor durumda bırakıyor.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Öğrenilir

Kredi kartı hesap kesim tarihini ilk başvuruda müşterinin kendisi belirler. Zaman zaman farklı bankalardan alınan kredi kartları ve başvurularda verilen ekstre kesim tarihleri farklı olduğu için müşteriler ekstre kesim tarihlerini unutabilir. Ekstre kesim tarihlerini takip etmenin birçok yolu var.

Kullanıcı internet bankacılığından veya mobil bankacılık üzerinden mevcut bankadaki müşteri numarası ve müşteri şifresini kullanarak ekstre kesim tarihi öğrenebilir. Ayrıca bankalardan e posta veya posta aracılığıyla gelen son ekstre üzerinde yazılı olan sonraki ekstre kesim tarihi ile de takip edebilir.

Aynı şekilde hesap kesim tarihini değiştirmek isteyen müşteriler; şubeler, internet bankacılığı, telefon bankacılığı aracılığıyla ekstre kesim tarihlerini değiştirmek için de başvuru yapabilirler.

Kredi Kartı Hesap Kesim Saati Kaçtır

Kredi kartı hesap kesim saati hesap kesim tarihinde 23.00 olarak baz alınsa da bankalar net bir hesap kesim saati vermiyor. Hesap kesim tarihi içerisinde yapılan harcamalar bir sonraki gün gelen ekstre borcunda ödenmek üzere görülebilir. Bu yüzden hesap kesim tarihi içerisinde internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden hesabın kesilip kesilmediği kontrol edilebilir.

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Ne Zamandır

Son ödeme tarihi ise hesap kesim tarihinden itibaren 10 gün içerisinde olur. Verilen hesap kesim tarihi bu noktadan sonra banka nezdinde denk gelen tatil günleri gibi kriterlere göre değişkenlik gösterebilir. Örnek verecek olursak son ödeme tarihi hafta sonuna denk geldiğinde müşteri tatil gününün arkasından gelen ilk iş günü son ödeme tarihi olarak belirlenir.

Borç ödemelerini biriktirmek ve müşkül durumda kalmak istemeyen banka müşterileri için kredi kartı borç tarihi ve saatini öğrenmek önemli bir adımdır. Banka müşterileri borçlanmalar yüzünden zor durumda kalmamak için genellikle bankanın belirttiği hesap kesim tarihinden bir gün sonra alışverişlerine devam etmeyi tercih ediyorlar.