Karşılaşmanın birinci setinde kaptan Tijana Boskovic’in etkili oyunu dikkat çekerken Eczacıbaşı Dynavit, setten 25-22 galip ayrıldı. Turuncu beyazlıların mola dönüşünde bulmuş olduğu üst üste sayılar setin sonucunu belirledi. İkinci sete daha süratli başlamış olan taraf olan Eczacbaşı Dynavit, etkili oyununu set sonuna kadar sürdürmüş olsa da 25-23’lük skorla seti geride kapatarak, durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü sette rakibine 25-10 üstünlük elde eden turuncu beyazlılar skoru 2-1’e taşıdı ve bronz madalyaya bir adım daha yaklaşmış oldu. Tijana Boskovic’in etkili performansının yanı sıra tecrübeli pasör Maja Ognjenovic’le farkı 10 sayının üstüne çıkarmayı başaran Eczacıbaşı Dynavit, mükemmele yakın bir voleybol ortaya koydu.

Karşılaşmanın son setinde Eczacıbaşı Dynavit, Boskovic’in etkili hücumları yardımıyla 25-21 kazanmıştır ve madalyanın sahibi oldu. Setin hemen hemen başlarında gelen etkili servisler ve hücumlarla beraber farkı açan turuncu beyazlılar, setin son anlarına kadar oyununu korumayı başardı.

Çekişmeli ve olağanüstü mücadelelere sahne olan turnuvadan Eczacıbaşı Dynavit, bronz madalyayla ayrıldı. 3.lük/4.lük maçının en skorer adı, almış olduğu 32 sayıyla kaptan Tijana Boskovic oldu.

Salon: Antalya Spor Salonu

Hakemler: Fernandez Fuentes (ESP), Ovuka Sinisa (BIH).

Eczacıbaşı Dynavit: Ognjenovic, Voronkova, Heyrman, Boskovic, Hande, Jack-Kısal, Simge (L), Yaprak, Saliha.

Gerdau Minas: Kisy, Priscila, Caroline, Priscila, Yonkaria, Thaisa, Nyeme, Jackeline, Larissa, Priscilia Souza, Julia.

Setler: 25-22, 23-25, 25-10, 25-21

Süre: 100 dakika (26,29,19,26)